7 dôvodov, prečo sa zapojiť do programu Mini Tech MBA

 
Presne pred rokom sme spustili pilotný semester vzdelávacieho programu Mini Tech MBA. Odvtedy ním úspešne prešlo 28 absolventiek, pričom už 10 z nich si výrazne kariérne polepšilo. Aj to nás motivuje do príprav ďalších vydaní, predovšetkým toho najbližšieho, ktoré začína 17.októbra. Program Mini Tech MBA nie je len bežným vzdelávacím kurzom. Otvára dvere do sveta informačných technológií, od ktorých sa odvíja naša budúcnosť. Čo všetko vás v programe čaká?
1. Svetová komunita

Hoc súhlasíme, že vedomosti sú kľúčové, to, čo vás bude posúvať kariérne aj osobnostne ďalej, sú vaše kontakty. Štúdium absolvujete s rovnako ambicióznymi ženami z firiem ako Orange, Tatra banka, AT&T či HB Reavis. Spoločne sa zúčastníte diskusií, na ktorých prezentujú svoje praktické skúsenosti úspešní manažéri a podnikatelia ako napr. Jakub Jurových (CTO, Operam), Libor Hrdina (Senior manager, Accenture), či Daniel Harcek (CTO, Ringier Axel Springer). Lekciami vás prevedú najlepší lektori z oblasti IT, medzi ktorými nechýba Michal Forišek (Doktor algoritmov na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky), Michal Juhás (spolutvorca stomiliónového Hotel Quickly, CEO & founder firmy EdTech Labs Europe) alebo Michal Burger, ktorý 6 rokov pracoval pre Facebook v Californii. V rámci programu budete mať vďaka našim partnerom a podporovateľom možnosť nazrieť aj do top firiem ako Exponea, Sygic a Pixel Federation. Práve v ich priestoroch sa konajú naše večerné lekcie a víkendové workshopy. Zaujímavých ľudí stretnete aj na konferenciách a meetupoch, na ktoré dostanete  free vstupy v hodnote niekoľko stoviek eur. 

Na slávnostných akciách na začiatku a konci semestra je vždy výborná atmosféra. Stretnete tam našich skvelých lektorov, manažérov IT firiem a CEOs slovenských startupov. Na fotke Peter Irikovský, CEO Exponea.

2. Vedomosti

Získate prehľad v technológiách a pochopíte, čo všetko pojem IT zahŕňa. Obohatíte si slovník o základnú terminológiu (buffer, DDOS, rack či terminal, …), naučíte sa základy programovania a práce s dátami. Zaoberáme sa aj rolami, ktoré môžete v rámci IT zastávať alebo s nimi spolupracovať, čo v prípade záujmu značne nasmeruje vašu ďalšiu kariéru.

To čierne programátorské okno pre vás prestane byť záhadou. Ak ho už poznáte dôverne, tak pochopíte, že programovanie je iba jedným z lákavých smerov v IT.

3. Návratnosť investície do vzdelania

Absolventky nášho programu dostávajú pracovné ponuky, ktoré sú obsahovo zaujímavejšie a výrazne lepšie ohodnotené ako ich doterajšie pozície. Dôkazom je napr. Mária z magazínu Forbes, ktorá mala na starosti predplatné časopisu. Po skončení kurzu sa stala Head of Office a dnes koordinuje tímy z viacerých krajín, pod ktoré spadá aj IT oddelenie. Absolventka Ela sa niekoľko rokov venuje PR. Po dokončení kurzu sa začala špecializovať na PR pre technologické firmy a dnes pracuje pre čínsky Huawei. Jej cena na trhu práce narástla o desiatky percent. Viac o Ele si môžete prečítať na rodinka.sk.

 

4. Objavenie nových talentov

Dôležitou súčasťou kurzu je aj kariérny rozvoj. S Ivom Večeřom a ostatnými odborníkmi absolvujete workshopy zamerané na vaše talenty, komunikáciu či etické ovplyvňovanie. Práve túto časť programu si absolventky najviac pochvaľujú, keďže významné mení ich pracovný aj osobný život k lepšiemu.

Komunikačný špecialista a kouč Ivo cestuje na workshopy z Prahy, aby účastníčkam odovzdal svoje dlhoročné skúsenosti z práce s top manažérmi a konzultantmi v McKinsey and Co.

5. Sebavedomie

V Google Slovensko sme s googlerkami Martinou Sokolíkovou a Máriou Takáčovou absolvovali workshop “I am remarkable”, ktorý v Google vytvorili pre znevýhodnené skupiny. Aj vy sa s nami môžete naučiť čo najlepšie vyzdvihnúť silné stránky a prezentovať svoje úspechy.

S googlerkami sme absolvovali večerný workshop a pozreli si jednu z najkrajších malých Google kancelárií na svete.

6. Zrýchlenie vlastnej práce

Efektivita v pracovnom i osobnom živote prichádza už po prvých lekciách. Schopnosť automatizovať časť svojej práce či efektívne diskutovať s  IT špecialistami ocenia vaši nadriadení aj kolegovia.

7. Občerstvenie

Znie to banálne, ale s prázdnym žalúdkom sa učí ťažko. Preto na všetkých aktivitách máte v cene občerstvenie zohľadňujúce vaše prípadné intolerancie. Na workshopoch sú bonusom chutné koláčiky od spolužiačok. Predpokladám, že koláčiky vás už museli na 100% presvedčiť 🙂

Už sa neviete dočkať ako sa k nám prihlásite? Alebo váhate ako program financovať ? Ozvite sa nám ešte dnes na info@minitechmba.org alebo 00421 948 188 477. Radi sa vám budeme individuálne venovať.

Prihlásiť sa môžete do 30.9.2018. Vyplnenie prihlášky vám zaberie 30 minút.