Otvorili sme nový kurz ! Mini Tech MBA nie je len o IT zručnostiach, ale aj o skvelej komunite

Mini Tech MBA for Women 2019 #1

Prvé stretnutie nového semestra Mini Tech MBA for Women sa nieslo vo veľmi príjemnej neformálnej atmosfére priestorov HubHub. Privítala nás žiariaca Mirka Uhnak, pokojná odborníčka Evička Klimeková a energická marketérka Terezka Lukáčová. Tri ženy, ktoré stoja za Mini Tech MBA for Women nám predstavili fungovanie kurzu, rozvrh, lektorov a na aké doplňujúce aktivity sa môžeme tešiť.

Ako študentky programu máme rôzne možnosti byť súčasťou výnimočných podujatí, ako je napr. Bratislava Business Week či konferencie Forbes 30 pod 30. Následne sme si identifikovali naše očakávania od kurzu, kde silno prevažovala túžba naučiť sa nový cudzí jazyk – reč IT. Efektívna komunikácia s IT ľuďmi je evidentne horúca téma.

No alt text provided for this image
Mirka Uhnak, CEO Mini Tech MBA

Po príjemných formalitách a pohári prossecca začíname teambuilding a rôzne icebreaking aktivity, ktoré viedol Michal Keim z Outwardbound Slovakia.

Po predstavovacích kolách, kedy sme sa hrali na novinárov alebo trénovali svoju pamäť, nasledovala hlavná tímová aktivita, hra ZOOM. Za 20 minút sa nám, 13tim dámam, ktoré sa videli po prvýkrát, podarilo zadanie splniť v časovom limite a v plnom rozsahu. Milý a povzbudivý začiatok programu Mini Tech MBA for Women. Vyzerá, že by nám to mohlo spolu ísť.

O tejto hre napíšem zámerne viac. Ak by ste sa k nej niekedy dostali, nech si ju poriadne užijete.

Na takýchto aktivitách je perfektné to, že sa dozviete veľa nie len o ľuďoch okolo, ale aj o sebe samom. Uvedomila som si, že ja, najväčší nepriateľ múky a mlieka, kupujem najviac a denne práve múku a mlieko. Múkou totižto kŕmim kvásky na kváskové chlebíky a mliekom zas kefírové zrná.

Zisťujeme, že vybíjaná bola všeobecne najobľúbenejším športom našej detskej mladosti a tiež, že sme nejak zabudli na úspechy Sagana a ako najobľúbenejšieho mužského športovca sme jednoznačne identifikovali tenisového slušňáka, Rogera Federera. Ups.

Toto ma úprimne mrzí, lebo aj ja som nechtiac na Sagana nejak zabudla. Skoro polovica dám pravidelne medituje, cvičí jógu či pilates, behá, bicykluje a podporuje hokejistov SR nech hrajú ako hrajú.

Síce sme každá z úplne iného profesného smeru, no v mnohom sme vlastne veľmi podobné.

Múdrosť na záver. Deci vína denne nemôže v žiadnom prípade uškodiť! 😁

A ja som sa z veľmi milého úvodného stretnutia, na ktorom som sa na chvíľu cítila zas ako študentka, veľmi rýchlo vrátila do života dospelej pracujúcej dvojmatky. Po workshope otváram WhatsApp, zisťujem že moja dcérka má doma zdravotný problém a namiesto pokojnej prechádzky nočnou Bratiskou si volám taxík a netrpezlivo ho vyčkávam pred CBC I. 

Hana Jech, účastníčka programu Mini Tech MBA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *