Začnite nový rok s dávkou odvahy

Stále ste sa neodvážili dať si novoročné predsavzatie ? Týchto pár vás zaručene posunie kariérne aj osobnostne vpred !

Nový rok so sebou prináša aj možnosť začať pracovať na sebe a snažiť sa zmeniť veci, s ktorými nie ste spokojné. S rokom 2019 prichádza aj dávka novoročných predsavzatí. Ak ste si tie svoje ešte nedefinovali, máme tu pre vás pár tipov. Dodržať svoje predsavzatie je častokrát veľmi náročné, avšak v tomto blogu vám ukážeme prvý krok !

1. Viac sa vzdelávať

Investovať do vzdelávania je tým najlepším novoročným predsavzatím. Mnoho pracovných pozícií zaniká, preto je správne ísť s dobou. Dnes je potrebné byť digitálne zručným a mať základný prehľad vo svete IT.  Dôvodom je, že technologická revolúcia mení spoločnosť. Ženy často samy seba vnímajú ako technické antitalenty, avšak my sa snažíme tieto mýty búrať.

Prečítajte si: 4 príbehy ako dôkaz, že IT vedomosti naštartujú kariéru

2. Kariérny rast

Ďalším námetom na predsavzatia do nového roku je aj kariéra. Kariérny rast je pozitívna snaha. Nebojte sa toho, že vo vašej kariére nastanú zmeny. Ak máte pocit, že ste zakotvili v nesprávnom povolaní a hľadáte spôsob ako to zmeniť, nikdy nie je neskoro. Máme pre vás pár tipov, ktoré by ste si pri rozmýšľaní o zmene kariéry mali prejsť:

Nastavenie vízie

Seba-analýza svojich cieľov a predstáv o budúcnosti. Zamyslite sa nad tým, čo reálne chcete v živote dosiahnuť a čo vám naozaj dáva zmysel. Definujte si svoje silné a slabé stránky a taktiež hodnoty vo svojom živote. Nebojte sa pýtať si spätnú väzbu od svojich kolegov a blízkych.

Tip: Vyskúšajte si urobiť test svojich silných a slabých stránok
Získavajte informácie

Ak ste už našli svoju víziu a svoj najbližší kariérny cieľ, nájdite ľudí, ktorí si prešli podobnou cestou, na akú sa plánujete vydať aj vy. Nebojte sa zúčastniť rôznych networkingových eventov, prednášok, workshopov či kurzov, kde môžete takýchto ľudí spoznať. Títo ľudia vám môžu priblížiť ich prácu, a taktiež vám poradiť dobré zdroje na dovzdelávanie či prípadne odporučenie na voľnú pracovnú pozíciu v danom odvetví. Veľa dobrých pracovných pozícií nie je zverejňovaných na webových portáloch a dá sa o nich dozvedieť práve cez osobný rozhovor.

Rozhodovanie a akcia

Iste aj vy poznáte ľudí, ktorí veľa hovoria, avšak zmenu nevykonajú. Ak chcete naozaj zmeniť svoju kariéru, urobte preto prvý krok a nebojte sa zlyhania, pretože aj to patrí k výsledkom snahy.

Motivácia a podpora

Počas rozhodovania o zmene alebo posune svojej kariéry potrebujete mať motiváciu, prečo to všetko robiť. Keď už naozaj nebudete vládať, pripomeňte si vami zadefinovanú víziu, ktorú nezabudnite povedať blízkemu človeku, pretože ten vás v takýchto chvíľach môže veľmi podporiť a vnímať zmysel prečo do toho celého idete.

Toto všetko môžete získať na jednom mieste v programe Mini Tech MBA for Women.
Neváhajte a prihláste sa už teraz ! Nový semester otvárame už v marci.