Zbúrajte mýtus “nie som technický typ”

Nefunkčný počítač, skúška z informatiky, zaujímavá pracovná pozícia v technologickom startupe. Reakcia mnohých žien? Panika! “Ja predsa nie som technický typ, to nie je pre mňa.”

Spúšťame nový semester už 26. Marca 

Povedzme si úprimne, v súčasnej spoločnosti sa vplyvu technológií nevyhneme. Technologické vymoženosti sú všade okolo nás. Podľa štúdie Európskej komisie vyžaduje digitálne zručnosti až 90 % pracovných pozícií, no viac než tretina zamestnávateľov vníma práve v tejto sfére nedostatok ľudí a predovšetkým žien. Častokrát my, ženy, vnímame nedostatočnú podporu a máme strach opýtať sa, keď nám niečo nefunguje. Alebo sa len skrývame za tvrdenie: ,,Nie som technický typ.”

Prečo ešte stále veríme mýtom o nedostatočnej genetickej výbave a zatvárame dvere pred kariérnymi možnosťami, ktoré nám tech sektor ponúka? Na Slovensku pribúdajú firmy, menšie či väčšie startupy a projekty hľadajúce nové talenty. Nehovoriac o verejnom sektore a štátnej správe, ktorá si ambicióznych a digitálne zručných ľudí vyžaduje ako soľ.

! Naberme odvahu a poďme spoločne tento mýtus zbúrať !

Prihláste sa do 24.2.2019 

Program Mini Tech MBA

Mini Tech MBA je semestrálny vzdelávací program vytvorený špeciálne pre ženy. Počas troch mesiacov si doplníte nielen vedomosti, ale aj sieť kontaktov a sebaistotu v oblasti informačných technológií.

V programe nadobudnete nové IT vedomosti, sebavedovie v digitálnom svete, vďaka čomu zefektívnite a posuniete svoju kariéru vpred. V programe spoznáte skvelú a inšpiratívnu komunitu významných ľudí z biznisu a IT a taktiež nájdete svoje skryté talenty.