Z MIT prišla na Slovensko. Chce podporovať ženy v tech kariére
Julie Korenko, vedúca odborníčka na globálne vzdelávanie z MIT (Massachusetts Institute of Technology), coachka a mentorka aktuálne pôsobí a žije na Slovensku.
👩🎓 Buďme neustále v Beta verzii
V programe Mini Tech MBA učíme ženy digitálnym zručnostiam a snažíme sa byť nápomocní v kariérnom osobnostnom raste. Vždy sa veľmi tešíme, keď sa našim absolventkám darí, sú v práci efektívnejšie a najmä robia to, čo ich napĺňa.
Ako sa zo Slovenska stáva digitálna krajina?
Digitalizácia Slovenska preraďuje na vyššiu rýchlosť. Je za tým Janka Novohradská z UPVII.
👩🎓 Keď sa IT stane tým pravým orechovým pre ženu
Program Mini Tech MBA for Women je určený pre ambiciózne ženy, ktoré chcú vďaka technológiám kariérne rásť, chcú získať digitálne zručnosti, či priblížiť svoju profesiu smerom bližšie k IT. Zároveň ponúka osobnostný rozvoj – zvýšenie sebavedomia a zlepšenie schopnosti komunikovať.
👩🎓 Vedie vydávanie magazínu až po IT oddelenie vo Forbes Slovensko
Mary od detstva snívala o tom, že raz bude pracovať pre časopis Forbes. Ako sa vraví, „dávaj si pozor, čo si praješ, môže sa ti to splniť.“ Dnes je z Mary Head of Office vo Forbes Slovensko.
Zo zákulisia dátovej analytiky
Rozmýšľate, ako nasmerovať svoj biznis k lepším zárobkom, vyššej efektivite, či novým príležitostiam? Predstavte si oblasť, v ktorej sú odpovede aj na zložité otázky vzdialené vždy len pár klikov. Vitajte vo svete dátovej analytiky a Business Intelligence, v ktorej je Mária Šándorová skutočnou špecialistkou.
Vedeli ste o tom, že prvý program vytvorila žena ?
Svet IT stále vnímame ako “mužský svet programovania”. Ženy však majú svoje čestné miesto aj na najvyšších pozíciách svetových gigantov.
Ako smartfóny zmenili svet?
Mobilný marketing vyzeral úplne inak keď neexistovali smartfóny. Martina si myslela, že vie o ňom všetko. A potom prišla do Sygic, firmy v tej dobe takmer neznámej, ktorá sa ako jedna z prvých presadzovala v App Store a Google Play.
Som biznis developerka v IT startupe, no nemám vyštudovanú technickú školu.
Ak sa zaujímate o nové technológie, iste viete, že virtuálna realita si už získala veľkú popularitu. V posledných rokoch sa stala pracovným nástrojom pre viacero start-upov a hľadala si uplatnenie snáď v každom sektore. Premýšľali ste však nad tým, ako môže zlepšiť váš súkromný či pracovný život?
Spoluvybudovala som firmu v hernom priemysle, no nemám vyštudovanú technickú školu.
Mať v dnešnej dobe vyštudované IT je veľkou výhodou. Rozmach technológií a ich vplyv na každý sektor dáva ajťákom nekonečné možnosti uplatnenia. Čo ak si rovnako zaujímavé pracovné príležitosti nechceme nechať ujsť ani my, menej technicky zdatní?
Prestaňme sa tváriť, že technológie sa nás netýkajú
Adela Zábražná je príkladom toho, že aj po štúdiu v zahraničí sa oplatí prísť späť. Magisterský titul získala na prestížnej univerzite v belgickom Leuvene v obore verejná politika. Dnes je výkonnou riaditeľkou aliancie SAPIE, ktorá združuje od začínajúcich start-upov, cez pokročilejšie scale-upy, až po lídrov inovatívnych firiem na slovenskej scéne – vrátane spoločností Google Slovensko, ESET či Pixel Federation.
4 príbehy ako dôkaz, že IT vedomosti naštartujú kariéru
Na Slovensku v súčasnosti chýba asi 10-tisíc informatikov a ešte omnoho viac ľudí so všeobecnými digitálnymi zručnosťami. Upozornila na to autorka knihy Ženský algoritmus a IT manažérka Lenka Hlinková. Nevyužitý potenciál predstavujú ženy, ktorých je na technických školách stále minimum.